Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Олійник Л.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Олійник Л.В. 
Епізоотологічний нагляд у системі державного ветеринарного контролю на кордоні: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Л.В. Олійник ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено ретроспективному аналізу епізоотичної ситуації у різних країнах, у тому числі в Україні, її вплив на експортно-імпортні операції, а також вдосконаленню діяльності служби ветеринарної медицини на державному кордоні. Внаслідок різкого скорочення в Україні поголів'я сільськогосподарських тварин і птиці значно збільшився обсяг імпорту тварин, тваринницької продукції та сировини, що підвищує ймовірність занесення на її територію збудників інфекційних хвороб. Імпорт м'ясо-кісткового борошна, контомінованого збудником губчастоподібної енцефалопатії та інфікованої великої рогатої худоби стали основною причиною поширення захворювання у країнах Европейського Союзу, які підтримують торговельні стосунки з Англією. Розроблено методичні рекомендації, які затверджено Державним департаментом ветеринарної медицини Міністерства АПК України. Запобігання занесенню збудника губчастої форми енцефалопатії великої рогатої худоби на територію України забезпечено державною ветеринарною службою на кордоні, що чітко виконує вимоги МЕБ. Ефективність роботи ветеринарної служби на державному кордоні залежить від оперативності отримання даних, що визначають епізоотичну ситуацію у країнах-експортерах і може бути значно вищою за умови створення комп'ютерної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П823.1,022
Шифр НБУВ: РА307879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Олійник Л.В. 
Система моніторингу, контролю і профілактики токсикоінфекцій сальмонельозної та ешерихіозної етіології: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.09 / Л.В. Олійник ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 33 с.: рис. — укp.

Вивчено ступінь поширення та етіологічну структуру харчових токсикоінфекцій в Україні. Установлено взаємозв'язок між рівнем контамінації продуктів тваринництва потенційними збудниками токсикоінфекцій і станом епідеміологічної ситуації. Визначено епізоотологічні особливості сальмонельозу тварин та ступінь поширення різних сероварів і фаготипів збудників цієї хвороби у тварин по регіонах України. Досліджено ступінь поширення шиготоксинпродукуючих ешерихій серед сільськогосподарських тварин. Одержано нові дані щодо життєздатності збудників харчових токсикоінфекцій в об'єктах довкілля. Запропоновано нові методи діагностики сальмонельозу, а також методи індикації цих збудників у харчових продуктах тваринного походження за допомогою ПЛР. З'ясовано вплив різних збудників токсикоінфекцій на якісні показники (біохімічні та біологічні) м'яса, вивчено особливості динаміки вмісту метаболітів у крові, а також активність ряду ферментів та стану окиснювально-антиоксидантної рівноваги у динаміці захворювання поросят на сальмонельоз за умов експериментальної ендотоксемії, що поглиблює та розширює сучасне розуміння механізмів розвитку токсикозів сальмонельозної етіології в інфікованих тварин. Визначено біологічну цінність м'яса, одержаного від тварин, хворих на сальмонельоз та коліентеротоксемію. Теоретично та експериментально обгрунтовано та розроблено нову екологічно безпечну технологію деконтамінації продуктів тваринництва від сальмонел за допомогою фагів, визначено ефективність її застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116 + П873.221 +
Шифр НБУВ: РА331493

Рубрики:

      
3.

Олійник Л.В. 
Формування економіко-організаційних механізмів управління підприємствами АПК на зрошенні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.В. Олійник ; Європ. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто концептуальні соціальні й еколого-економічні підходи щодо формування економіко-організаційних механізмів управління. Досліджено екологізацію виробництва та гносеологію розвитку української етносоціальної системи. Визначено сутність економіко-організаційних механізмів управління та принципи побудови моделі прогнозування процесів в економіці природокористування на базі закономірностей історичного розвитку. Розкрито соціально-економічну сутність еколого-економічного розвитку зрошення. На підставі економічної оцінки впливу зрошення на гідроеколого-меліоративний стан земель сільськогосподарських підприємств та аналізу продуктивності використання поливної води на державних зрошувальних системах визначено ефективність використання земельно-водних ресурсів аграрних підприємств для зрошення. Досліджено сучасні економіко-організаційні механізми управління та прогнозування екологічних процесів території, оптимізації земельних і водних ресурсів підприємств. Визначено економічно доцільний рівень врожайності та зрошувальних норм сільськогосподарських культур. З урахуванням одержаних результатів розроблено еколого-економічну систему управління підприємствами АПК на зрошенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)451.611 +
Шифр НБУВ: РА356002

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського